Młodość, pasja i indywidualizm to cechy, łączące uczestników kolejnej edycji kampanii „RatedOneStar”.Wyrażają oni siebie poprzez kreatywne, odważne i bezkompromisowe działania. Ich postawie wiosną 2019 hołduje najnowszy One Star Dark Star – zamszowy sneaker
z charakterystyczną czarną gwiazdą.
One Stary z serii Dark Star, inspirowane są deskorolkowymi ekipami z lat 90, które za pomocą markera przemalowywały białą gwiazdę na ciemny kolor. W sneakersach One Star, od swojego debiutu w 1994 roku, ikoniczna gwiazda jest najbardziej charakterystycznym punktem buta.
W kolekcji Dark Star wykonana została z wysokiej jakości zamszu, tak jak cała cholewka buta. Do sneakersów dołączone zostały czarne sznurówki z napisem “Sworn To Fun, Loyal To One”. Środkowa część podeszwy zawiera cienki czarny pasek, który subtelnie podkreśla sylwetkę buta. Dark Stary są dostępne w czterech wyrazistych kolorach, będących sezonową wersją pierwowzoru One Star.
W tegorocznej, wiosennej kampanii RatedOneStar, Converse postawił na młodych ludzi, wchodzących w skład międzynarodowej społeczności Converse X. To grupa osób charakteryzujących się własnym, oryginalnym stylem, odwagą do kreatywnego wyrażania siebie, a także pasją do mody, sztuki i muzyki. Żyją oni własnym rytmem, nie ulegają mainstream’owym trendom
i inspirują rówieśników tym co robią i jak się ubierają. Oprócz nich, w kampanii udział wzięli
 
„Antiheroes”- kreatywni artyści, wyznaczający własne ścieżki i trendy. W obu ekipach znalazły się także polskie twarze kampanii. Helenamarria to krakowska miłośniczka stylu vintage. Na Instagramie dzieli się swoimi streetowymi stylizacjami. Poza modą pasjonuje się roślinami. Nasz drugi bohater, Hieniek wybrał swoją własną ścieżkę, by robić to co kocha. Jest kreatywnym fotografem, a jego prace można podziwiać m.in. na jego mediach społecznościowych.
Motywem przewodnim kampanii i sesji zdjęciowej jest styl lat 90, który triumfalnie powrócił nie tylko na wybiegi, ale i na ulicę. Określenie „vintage” nabiera tu jednak innego, bardziej współczesnego charakteru. Młodzi ludzie, którzy wyjątkowo cenią sobie nieszablonowość, luz i możliwość wyrażania siebie, czerpią z tej stylistyki pełnymi garściami. One Star wpisuje się w taki klimat idealnie. To but stworzony, aby podkreślać nieprzewidywalność i spontaniczność. Od dziesięcioleci zaznacza, że liczy się przede wszystkim to, aby być sobą, robić swoje i nie bać się tych, którzy mają inne zdanie. Nie chodzi tu tylko o modę – ale o postawę i styl życia.
 
Kolekcja Dark Star jest dostępna we wszystkich salonach Converse w całej Polsce, a także
w wybranych sklepach partnerskich.
 

O CONVERSE

Converse Inc., firma oferująca buty i odzież z siedzibą w Bostonie, w stanie Massachusetts, jest spółką należącą do NIKE Inc. Marka Converse powstała w 1908 roku i jest rozpoznawalna jako marka umożliwiająca wyrażanie siebie ludziom wszystkich kultur z całego świata. Interpretacja i adaptacja kultowych sneakersów, w tym Chuck Taylor® All Star®, One Star® i Jack Purcell® sięgają dziesięcioleci.

Więcej informacji na: www.converse.pl oraz na @converse.polska

KONTAKT:

Anna Zając

Konkret PR

518 174 764

a.zajac@konkretpr.pl

Dominika Wabich

789 094 007

d.wabich@konkretpr.pl