Zaprojektowana w technologii GORE-TEX®, sezonowa kolekcja marki Converse modyfikuje klasyczną funkcjonalność, tworząc tym samym zupełnie nową estetykę.
Dzisiejszy styl jest kreowany przez nowe standardy. Potrzeba bycia w ciągłym ruchu przez cały dzień, sprawia, że oczekujemy tego, by wyglądać stylowo przy okazji nie rezygnując z użyteczności.
Modyfikując klasyczną funkcjonalność w celu zdefiniowania nowej estetyki, zarówno minimalistycznej, jak i surowej, kolekcja Mountain Club jest wynikiem ciągłych poszukiwań nowych materiałów, projektów i pomysłów opartych na sportowym i użytkowym dziedzictwie marki Converse.
Kolekcja sezonowa zaprojektowana w technologii GORE-TEX®, swobodnie reinterpretuje
trzy klasyczne sylwetki Converse – Chuck Taylor All Star, One Star i Fastbreak – jako obuwie
o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki temu udało się przenieść przeszłość do współczesnego street style’u.
Czerpiąc inspirację z Extreme Cold Weather Boot, gumowego buta wojskowego, opracowanego po raz pierwszy w latach 50-tych i wyprodukowanego kiedyś przez Converse, dziedzictwo marki ożywa
w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Jako przykład weźmy model Chuck Taylor MC18, w którym instrukcje umieszczone na materiale buta stanowią ciekawy akcent wizualny i opisują kluczowe cechy produktu, takie jak podszewka z GORE-TEX® i cholewka pokryta wodoodporną powłoką. Model zawiera blokujący się język oraz system podwójnego wiązania, co umożliwia lepszą stabilizację stopy w obuwiu i ułatwia zakładanie, pozwalając noszącemu uznawać buta za wsuwanego. Projekt kultowej dla Chuck’a Taylor’a naszywki “All Star” ma abstrakcyjną formę przypominającą zatyczkę uwalniającą powietrze, umieszczaną na butach Extreme Cold Weather. Wytrzymała, nieutwardzona gumowa podeszwa, zaczerpnięta z kultowego Converse Chuck Taylor All Star, jest integralną częścią wszystkich trzech modeli.
Detale inspirowane wojskiem przekształcają model Fastbreak MC18 w sneakers’a wyposażonego w pasek na kostkę, zwiększający wygodę i praktyczność buta, a model One Star MC18 dostępny jest w wersji niskiej.

O CONVERSE

Converse Inc., firma oferująca buty i odzież z siedzibą w Bostonie, w stanie Massachusetts, jest spółką należącą do NIKE Inc. Marka Converse powstała w 1908 roku i jest rozpoznawalna jako marka umożliwiająca wyrażanie siebie ludziom wszystkich kultur z całego świata. Interpretacja i adaptacja kultowych sneakersów, w tym Chuck Taylor® All Star®, One Star® i Jack Purcell® sięgają dziesięcioleci.
Więcej informacji na: www.converse.pl oraz na @converse.polska
KONTAKT:
Anna Zając
Konkret PR
518 174 764
a.zajac@konkretpr.pl
 
Dominika Wabich
d.wabich@konkretpr.pl