Carhartt WIP reinterpretuje Converse One Star, łącząc użytkowe, militarne inspiracje ze współczesnym designem.


Działając w stworzonym przez siebie stylu, marka Carhartt WIP adaptuje kultowe, robocze produkty Carhartt`a dedykując je odbiorcom płynnie poruszającym się we współczesnym świecie.
Przy okazji współpracy Converse x Carhartt WIP zastosowano to samo podejście, łączące funkcjonalność z nowoczesną koncepcją projektowania. W ten sposób powstały trzy nowe wzory coraz popularniejszej sylwetki One Star. Pomimo zakorzenienia w różnych subkulturach, Converse
i Carhartt WIP mają wiele wspólnego dzięki bardzo wyraźnej i wszechstronnej stylistyce.
Zainspirowana wojskowymi torbami i militarnymi detalami zaadaptowanymi w streetwearze, kolekcja pokazuje, jak filary mody i kultury mogą ewoluować i wciąż pozostawać aktualne. Podkreśla jednocześnie wzajemne przenikanie się odzieży roboczej i streetwear’u.
“Od samego początku do tworzenia naszych ubrań wykorzystywaliśmy tkaniny i detale wojskowe, ale przy One Star’ach chcieliśmy to zrobić, stosując czyste, nowatorskie podejście. Lśniąca, kontrastująca z cholewką podeszwa i wytrzymała tkanina Cordura to sposób, w jaki przełożyliśmy element DNA Carhartt’a WIP na współczesny, praktyczny sneaker”- powiedział Wilfried Atzert, Global Brand Director w Carhartt WIP.
Buty One Star posiadają cholewkę z materiału Cordura®. Na pięcie znajduje się nawiązujący do stylu militarnego pasek z metalową zawieszką w kształcie pierścienia D-ring. Dodatkowo naszywka z logo na języku wykonana jest z powlekanego materiału typu plandeka, który możemy spotkać na pokryciach przyczep samochodów ciężarowych. Buty dostępne w trzech kolorach: klasycznej czerni, oliwkowym i białym, są nie tylko funkcjonalne i wytrzymałe, ale także przemyślane w swojej konstrukcji.
Kolekcja będzie dostępna w sprzedaży od 20 września w warszawskim salonie Converse w Złotych Tarasach oraz w sklepie CL20.

O CARHARTT WIP

Od 1989 roku Carhartt Work In Progress starannie dostosowuje i modyfikuje podstawowe cechy produktów Carhartt dla wszystkich grup konsumentów, ceniących sobie wyrafinowane wzornictwo i detale, a jednocześnie pozostających wiernymi pochodzeniu marki. Carhartt jest firmą od początku produkującą odzież roboczą od 1889 roku tworząc produkty przeznaczone do ciężkiej pracy.

O CONVERSE

Converse Inc., z siedzibą w Bostonie, w stanie Massachusetts, jest spółką należącą do NIKE Inc. Marka założona
w 1908 roku zdobyła status “America’s Original Sports Company”™, znana jako producent legendarnych linii takich jak Chuck Taylor® All Star®, Jack Purcell® i One Star®. Dziś Converse oferuje bogaty asortyment obuwia dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także odzież i akcesoria.
Więcej informacji na: www.converse.pl
KONTAKT:
Anna Zając
Konkret PR
518 174 764
a.zajac@konkretpr.pl
Dominika Wabich
Konkret PR
d.wabich@konkretpr.pl

Pobierz