Marka Undercover, słynąca z łączenia elementów streetwear z high fashion zaprezentowała nową, pełną kontrastów wersję Chuck 70. Nieustannie poszukujący estetycznych wyzwań, japoński projektant marki, Jun Takahashi, interpretując ikonę Converse przelał na płótno buta elementy swojej oryginalnej jesiennej kolekcji “Order/Disorder”.
Debiutująca podczas styczniowego Pitti Uomo kolekcja prezentuje dynamiczne podejście do przeciwieństw poprzez zastosowanie kontrastujących materiałów i kolorów. Zawiera ona cztery wyraziste modele  Chuck 70 w odcieniach – czerni, bieli, czerwieni i żółtym (buttercup). Słowa “ORDER” i “DISORDER” nadrukowane zostały na błyszczącym polu nad palcami, które mocno kontrastuje z kolorem znajdującym się na gumie buta.
Każda para posiada również srebrne okucia, wkładkę Converse x Undercover i gładkie
w swojej strukturze  sznurowadła, które nadają całości elegancji.
Kolekcja Converse x Undercover będzie dostępna już 25 września w salonie Converse
w Złotych Tarasach w Warszawie.
O UNDERCOVER
Undercover został założony w 1990 roku przez Juna Takahashi i jego przyjaciela, gdy jeszcze obaj uczęszczali do Bunka Academy of Fashion. Nieco później, w 1994 roku zaprezentowali swoją pierwszą kolekcję, podczas Tygodnia Mody w Tokio. Undercover zyskał światową sławę dzięki rzuceniu wyzwania tradycyjnemu postrzeganiu designu i łączeniu elementów streetwear z high fashion. To połączenie przeciwieństw stało się motywem przewodnim przyszłych kolekcji. W 2003 roku marka zadebiutowała na paryskim wybiegu.
O CONVERSE
Converse Inc., z siedzibą w Bostonie, w stanie Massachusetts, jest spółką należącą do NIKE Inc. Marka założona
w 1908 roku zdobyła status “America’s Original Sports Company”™, znana jako producent legendarnych linii takich jak Chuck Taylor® All Star®, Jack Purcell® i One Star®. Dziś Converse oferuje bogaty asortyment obuwia dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także odzież i akcesoria.
Więcej informacji na: www.converse.pl
KONTAKT:
Anna Zając
Konkret PR
518 174 764
a.zajac@konkretpr.pl
Dominika Wabich
Konkret PR
d.wabich@konkretpr.pl

Pobierz