Born to be Smart: jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa z CYBEX SENSORSAFE


Produkty smart przeniknęły do świata rodziców, ponieważ bezpieczeństwo ich dzieci ma największe znaczenia. W szczególności dotyczy to rodzin podróżujących z pociechami samochodem. Przy pomocy nowego systemu monitorowania SENSORSAFE CYBEX przedstawia technologię dla fotelików samochodowych i-size, która zapobiega możliwym sytuacjom krytycznym w samochodzie.
 Bezpieczeństwo i inteligencja
SENSORSAFE składa sią z klamry, która przymocowana jest do pasów bezpieczeństwa i za pomocą Bluetootha połączona z aplikacją w smartfonie. System ten uaktywnia się w momencie gdy klamra jest zapięta. W sytuacji, która może być niebezpieczna dla dziecka, rodzice otrzymują sygnał dźwiękowy, a także powiadomienie na swojego smartfona aby móc jak najszybciej zareagować.
Kontrola systemu pasów bezpieczeństwa
Klamra SENSORSAFE utrudnia dzieciom wydostanie się z pasów bezpieczeństwa. System odnotowuje rozpięcie pasów i za pomocą aplikacji natychmiast wysyła komunikat oraz alarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym.
Czujnik temperatury
Aktywowany SENSORSAFE stale mierzy temperaturę wewnątrz samochodu i ostrzega jeśli temperatura otoczenia dziecka jest za wysoka lub za niska, a tym samym zagraża jego zdrowiu. System ten zapobiega przegrzaniu lub wychłodzeniu dziecka.
Kontrola pozostawienia dziecka w samochodzie
SENSORSAFE zapewni, że dziecko nie zostanie pozostawione samo w samochodzie. W momencie, gdy rodzic opuszcza auto, a zapięte dziecko pozostanie nadal w środku, aplikacja SENSORSAFE wyśle powiadomienie i przypomni kierowcy o konieczności zabrania dziecka z samochodu.
Alert ostrzegawczy
Długie podróże z dziećmi nie są zalecane przez ekspertów, ale czasami są nieuniknione. Jeśli zostanie przekroczony zalecany czas podróży, max. 2 godziny, SENSORSAFE odnotuje to i wyśle powiadomienie.
Foteliki CYBEX i gb i-SIZE wyposażone w system SENSORSAFE dostępne będą w sprzedaży od października 2018.
 
Aplikacja SENSORSAFE może być używana na systemach iOS i Android. Dostępna jest w różnych językach.