Bayreuth, kwiecień 2018 – cztery produkty marki CYBEX otrzymały prestiżowe nagrody RED DOT DESIGN AWARD. Wygrane przyznane zostały przez niemiecki Red Dot Design Centrum za wysoką jakość designu. Krzesło CYBEX LEMO otrzymało najwyższą ocenę ”Najlepszez Najlepszych” w kategorii design produktu. Oprócz doskonałego wyniku krzesła LEMO, jeszcze trzy inne produkty CYBEX otrzymały nagrodę Red Dot Design Award: spacerówka CYBEX EEZY S TWIST, wózek CYBEX BALIOS S oraz nosidło CYBEX YEMA.


Szczegóły nagrodzonych produktów:
 
Krzesło CYBEX LEMO – nagrodzone w kategorii „Najlepsze
z Najlepszych”.
Jury konkursu Red Dot Design Award stwierdziło: „konstrukcja krzesła została zredukowana do niezbędnych elementów. Jego minimalizm i funkcjonalność urzekają, a do tego wszystko  perfekcyjnie do siebie pasuje. Dzięki wyważonemu designowi, projekt ten tworzy atrakcyjny i bezpieczny produkt dla dziecka. Krzesło rośnie wraz z dzieckiem, można je dostosować do wzrostu w bardzo prosty sposób. Pozwala zaoszczędzić miejsce w domu oraz idealnie wpasowuje się do różnorodnych wystrojów wnętrz”.
 
Nagroda za wysoką jakość designu:
 
EEZY S TWIST
To innowacyjna spacerówka z obrotowym siedziskiem. Można je ustawić w pozycji przodem do rodzica lub przodem do kierunku jazdy przy użyciu  tylko jednego przycisku. Spacerówka to doskonały produkt dla aktywnych rodziców. Dzięki funkcji pełnego odchylenia oparcia siedziska do pozycji leżącej, mali pasażerowie mogą wygodniej spędzać czas na spacerze.
 
BALIOS S
Ten wózek jest idealnym wyborem dla rodziców, którzy lubią aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Duże, terenowe koła z pełną amortyzacją zapewniają płynną i komfortową jazdę zarówno po chodniku, bruku, czy nierównych ścieżkach.
 
YEMA
Nosidło CYBEX YEMA to perfekcyjne połączenie formy i funkcji. Pomaga stworzyć tak bardzo potrzebny, bliski kontakt pomiędzy matką a dzieckiem. Modne nosidło łączy ze sobą wygodę i jakość. Charakteryzują je kultowe, dekoracyjne skrzydła, które tworzą jego unikalny wygląd. Nosidło jest w pełni regulowane, dzięki czemu dostosowuje się do wzrostu dziecka.
 
„CYBEX zawsze chce tworzyć najlepsze produkty dla rodziców. Naszym kluczowym aspektem w tworzeniu jest koncentracja na designie, co jest bardzo mocno osadzone w DNA naszej firmy. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z otrzymanych w tym roku nagród RED DOT DESIGN AWARDS. Po raz kolejny potwierdza to, że udana współpraca pomiędzy naszymi twórcami, designerami i klientami owocuje wyjątkowymi produktami najwyższej jakości” – Johannes Schlamminger, CYBEX CEO.
 
W tym roku testowi zostały poddane produkty z 59 państw. Niezależne, międzynarodowe jury dokładnie ocenia każdy produkt pod względem: innowacyjności, funkcjonalności, ergonomii
i jakości. Proces ten odbywa się według ścisłych kryteriów, co sprawia, że Red Dot Design Award jest najbardziej renomowanym konkursem w dziedzinie dobrego designu i innowacji.