Cztery kroki do dobrego snu  - porady eksperta Wendre


Na jakość snu składają się cztery główne elementy: wygodny materac, ciepła, lekka kołdra, miękka poduszka oraz właściwe warunki w sypialni. Odpowiednie ich połączenie ma wpływ na zdrowy i komfortowy sen. Podpowiadamy jak sprawić, aby sypialnia stała się miejscem idealnego wypoczynku.
Po pierwsze materac
Wybór materaca to dla niektórych poważny problem, bo w jaki sposób wybrać ten jedyny, spośród tysięcy propozycji dostępnych na rynku? Najistotniejsze jest to, aby nasz materac stanowił odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Z tego względu powinien być on dopasowany do wzrostu oraz wagi ciała. Dobrze dobrany materac powinien idealnie dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Warto pamiętać, że w przypadku osoby lekkiej materac powinien być bardziej miękki, zaś w przypadku osoby o cięższej budowie ciała – twardszy. Innym wyznacznikiem poza budową ciała, jest pozycja przyjmowana podczas snu. Osoby śpiące na boku powinny korzystać z elastycznego materaca, dopasowującego się do ciała, który spowoduje zagłębienie się ramion i bioder oraz podtrzymanie w linii prostej kręgosłupa. Kiedy zasypiamy na brzuchu lub na wznak powinnyśmy wybrać twardsze modele.
Warto jednak zwrócić uwagę na uniwersalne materace, dopasowujące się do zmian. Briksdalsbreen to idealna propozycja dla wszystkich poszukujących materaca, który nie jest ani za miękki, ani za twardy. Wysoka jakość pianki, z której został wykonany mierzy aż 17 cm, to gwarancja pewnego i prawidłowego podparcia kręgosłupa niezależnie od preferowanej pozycji podczas snu. Wybierając materac Briksdalsbreen rozluźnimy całe ciało i zregenerujemy siły po ciężkim dniu.
Po drugie kołdra
Zastanówmy się, jaka powinna być idealna kołdra. Rozmiar to pierwsza rzecz, na którą należy się zdecydować. Kołdra w rozmiarze 155x200cm będzie odpowiednia na łóżko z pojedynczym materacem, natomiast 220x200cm sprawdzi się w przypadku dużego małżeńskiego łoża. Kolejnym elementem jest poszycie, czyli materiał, z którego jest kołdra wykonana oraz jej wypełnienie. Oczywiście nie chcemy żeby w nocy było nam zimno, ale przegrzanie organizmu też nie wchodzi w grę, dlatego kołdra powinna być dostosowana do temperatury panującej w sypialni, ale także do tej za oknem.
Która kołdra przyniesie nam najlepszy sen zimą? To taka, która niezależnie od temperatury panującej w sypialni natychmiast nas ogrzeje. Efekt ten jest możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnych włókien THERMO MD, którymi wypełniono kołdry Szybko Ciepło od Wendre. Włókna te zawierają naturalne minerały, które przekształcają ciepło ciała w energię podczerwieni i odbijają ją błyskawicznie w stronę ciała sprawiając, że ciepło pod kołdrą pojawi się do 3 razy szybciej niż pod standardową kołdrą.
Po trzecie poduszki
Wielkość oraz ilość poduszek na łóżku to kwestia indywidualna. Niezależnie od wielkości, poduszka powinna spełniać swoją podstawową funkcję: podtrzymanie głowy, szyi i ramion w odpowiedniej pozycji. Dlatego tak istotne jest to z jakich materiałów poduszka została uszyta i czym jest wypełniona.
Dla poczucia maksymalnej miękkości podczas snu najlepiej zastosować poduszkę, która łączy w sobie wygodę oraz miękkość. Projektanci marki Wendre stworzyli nadzwyczajnie puszystą i elastyczną poduszkę Szybko Sen, która zapewnia swoją miękkość innowacyjnemu wypełnieniu puchem poliestrowym. Za jego sprawą, poduszka Szybko Sen jest wyjątkowo delikatna i sprężysta.
Osoby cierpiące na dolegliwości związane z bólem kręgosłupa powinny rozważyć sen na ergonomicznej poduszce, zaprojektowanej z myślą o spiętych barkach i bólach w kręgach szyjnych. Poduszka ergonomiczna poprawia przepływ krwi, pomaga rozluźnić stawy oraz pozwala zrelaksować całe ciało. Specjalnie wyprofilowane zagłębienie ma na celu prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas wypoczynku oraz snu. Termokurczliwa pianka tzw. „memory”, z której wykonano ergonomiczną poduszkę marki Wendre, reaguje na temperaturę ciała dopasowując się i „zapamiętując” kształt ułożenia głowy oraz karku. Dzięki temu poduszka daje odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego niezależnie od preferowanej pozycji spania.
Po czwarte odpowiednie warunki w sypialni  
Naukowcy udowodnili, że osoby śpiące w sypialni, w której temperatura oscyluje między 17 a 22 stopniami Celsjusza są bardziej wyspani i mają więcej energii w ciągu dnia. Chcąc by sen był w pełni komfortowy nie pozwólmy na przegrzanie lub wychłodzenie organizmu. Optymalną temperaturę ciała pozwoli utrzymać kołdra dobrana do aktualnej pory roku i indywidualnych preferencji. Warto również rozważyć zakup kołdry wielosezonowej.
Malmö Cotton od Wendre to kołdra, która z powodzeniem sprawdzi się przez większą część roku. Naturalnie bawełniane poszycie zapewni swobodny przepływ powietrza, jednocześnie zapewniając odpowiednie warunki higieniczne oraz maksymalny komfort snu. W kwestii zachowania odpowiedniej temperatury organizmu podczas snu równie istotną rolę odgrywa poduszka. Najlepiej wybrać taką, która pozwoli „oddychać” Twojej głowie i nie wygniecie się po miesiącu użytkowania. Dostępna w dwóch rozmiarach poduszka z linii Malmö Cotton z poszyciem z naturalnej bawełny skutecznie filtruje powietrze. Wypełnienie sprężystym włóknem HCS, gęste przeszycia i włóknina po wewnętrznej stronie poduszki są gwarancją, że poduszka zachowa swój kształt, a wypełnienie się nie zbije. Wietrz pościel i sypialnię jak najczęściej.
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.