Merrell prezentuje kolekcję obuwia na sezon jesień-zima 2016/17, przeznaczoną do różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, od wycieczek w góry po aktywne zimowe dni w mieście.
Już od ponad 30 lat amerykańska firma Merrell oferuje obuwie, które pozwala miłośnikom outdooru pewnym krokiem przemierzać świat. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i najlepszej jakości materiałów buty te sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych, niezależnie od celu i rodzaju podróży. Tegoroczna kolekcja w sezonie jesień-zima odnosi się do głównego hasła marki – DO WHAT’S NATURAL, zachęcającego użytkowników, by nie rezygnowali z outdoorowych przygód i wyrażania siebie poprzez aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, również podczas zimnych i deszczowych dni.
W kolekcji pojawią się znane z poprzednich sezonów linie – Outdoor Performance oraz Active Lifestyle.
Niech outdoorowa przygoda trwa cały rok
Outdoor Performance to linia dedykowana wszystkim miłośnikom aktywności sportowej, dla których nawet wymagające i zmienne warunki pogodowe nie stanowią przeszkody. Wchodzące w jej skład modele przeznaczone są zarówno do pieszych wycieczek
w góry, biegów po oblodzonych i błotnistych zboczach, jak
i treningów w mieście. Zaawansowane technologie podeszwy,
w zależności od przeznaczenia, M-Select™ GRIP lub Vibram® zapewniają doskonałą przyczepność na śliskim podłożu. Z kolei opatentowana przez markę Merrell Air Cushion, czyli podeszwa środkowa z poduszką powietrzną, gwarantuje wygodę i amortyzację typową dla butów sportowych oraz stabilność i kontrolę nad stopą, charakterystyczną dla obuwia outdoorowego.
W najnowszej kolekcji miłośnicy gór zwrócą uwagę na męski model Merrell Capra Venture MID GORE-TEX® SURROUND®. Membrana GORE-TEX® SURROUND®. zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i doskonałą cyrkulację powietrza podczas intensywnego wysiłku fizycznego, jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych laminatów stopa może oddychać również od strony podeszwy. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą iść szybciej i dalej!
W kolekcji biegowej pojawiły się również buty do zadań specjalnych Merrell All Out Though Mudder. Ich nazwa nawiązuje do sponsorowanej przez markę serii biegów przełajowych, które odbędą się 24 września w Londynie. Aby sprostać trudnym warunkom panującym na trasie, zostały one wyposażone w stabilizującą wkładkę Trail Protect™ z podeszwą środkową UniFly™ oraz podeszwę zewnętrzną M-Select™ GRIP i bieżnik z wypustkami 360 stopni, który znakomicie odprowadza błoto i zapobiega ślizganiu.
Aktywne dni w mieście
Dla mieszkańców miast marka Merrell przygotowała kolekcję Active Lifestyle. Sprawdzi się ona zarówno podczas weekendowego wypadu na łono natury, jak i zabieganych dni w mieście. Modele Merrell All Out Crusher MID, Merrell Solo czy Merrell Eagle zostały zaprojektowane w zgodzie z aktualnymi modowymi trendami przy zastosowaniu zaawansowanych materiałów i technologii jak podeszwa M-Select™ GRIP oraz podeszwa środkowa EVA. Dzięki temu nie ma wątpliwości, że dotrzymają kroku najbardziej aktywnym użytkownikom.
W ofercie, obok kolekcji damskiej oraz męskiej znalazły się również modele przeznaczone dla dzieci. W klasycznych butach Merrell Snow Bank 2.0 Waterproof czy Merrell Alpine Casual Boot Waterproof mali odkrywcy bez przeszkód będą mogli przemierzać świat.