Nawet najdłuższe oczekiwanie jest do zaakceptowania, gdy chodzi o przestrzeń taką, jak hamburska Elbphilharmonie. Od momentu inicjacji projektu Herzog & de Meuron minęło 10 lat, ale nikt nie ma wątpliwości, że warto było czekać na jego realizację. Świat architektury jest zgodny: powstało arcydzieło, które zmieniło krytyczne głosy w chór zachwytów. Zachwyca nie tylko bryła – również przestronne wnętrza z dużymi przeszkleniami i nietypowo zaaranżowanymi łazienkami od Villeroy & Boch, które świadczą o unikatowości budynku.
Szwajcarskie biuro architektoniczne Herzog & de Meuron i główny wykonawca Hochtief stworzyli kolejny charakterystyczny obiekt w miejscu dawnego spichrza cesarskiego, zbudowanego w 1875 r. i całkowicie zniszczonego podczas II wojny światowej. Ten wielofunkcyjny kompleks, w którym mieszczą się m.in. hotel Westin i sala koncertowa, jest jednym z najwyższych w Hamburgu. Dzięki temu miłośnicy muzyki i goście hotelowi mogą podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę dzielnicy Hafencity i to z bardzo nietypowego miejsca: z łazienek od Villeroy & Boch.
Nowoczesny design: odpowiedź na potrzeby
Decyzje, które nie są podyktowane zyskiem to coraz częstszy wybór projektantów hoteli. Butikowe obiekty przyciągają gości zaskakującymi pomysłami. Efektywne z punktu widzenia rentowności wykorzystanie przestrzeni pokoju i przemyślany rozkład przestają być kluczowe. W centrum zainteresowania stawiane są potrzeby klientów – hotel ma dostarczyć wyjątkową usługę, która odpowie na ich oczekiwania. Jakość tej odpowiedzi w oczach gości jest tym, co decyduje o ich ostatecznej ocenie; cena staje się drugorzędna. Dlatego Westin wybrał rozwiązanie mniej korzystne z punktu widzenia zysku, ale bardzo efektowne dla hotelowych bywalców: umieścił łazienki w bezpośrednim sąsiedztwie elewacji.
Chwila wytchnienia w zabieganym życiu
W świecie, w którym moment spokoju i ciszy staje się luksusem, projektanci wnętrz szukają kompromisu godzącego potrzebę intymności z otwartą przestrzenią. Pamiętając, że współczesny turysta lubi być zaskakiwany, projektant Tassilo Bost zaproponował zaskakujące rozwiązanie, które wielu zapadnie w pamięć: przeszklone od podłogi do sufitu łazienki, pozwalające na niespieszną kontemplację widoków z dala od hałasów codziennego, zabieganego życia.
Umywalka z widokiem: łazienki od Villeroy & Boch to zupełnie nowa jakość
Znalezienie wspólnego języka między pięknymi, eleganckimi rzeczami i dającymi ukojenie przyzwyczajeniami to szuka nie lada. Villeroy & Boch to bez wątpienia ekspert od łazienek, który potrafi łączyć te dwa elementy. Stylowe umywalki, brodziki, czy akcesoria łazienkowe, wykonane z innowacyjnych materiałów, pozwalają tworzyć unikatowe wnętrza, które wyznaczają standardy i kreują trendy. Naturalność, autentyczność, wyjątkowość… Villeroy & Boch rozumie znaczenie tych pojęć dla współczesnego designu i wspiera projektantów, tworząc inspirujące kolekcje.
Nie tylko łazienki
Villeroy & Boch oferuje szeroki zakres usług dedykowanych architektom, projektantom i inwestorom. Zapewnia też profesjonalne doradztwo i ciekawą ofertę w ponad 120 krajach. Kody QR na etykietach produktów umożliwiają dostęp do rysunków technicznych, wymiarów montażowych i dodatkowych informacji o produkcie przez smartfon lub tablet. Pełną ofertę inwestycyjną firmy Villeroy & Boch można znaleźć na stronie: www.pro.villeroyboch.com/projects.
Łazienki w Westin Elbphilharmonie to przykład udanego mariażu nietuzinkowego pomysłu aranżacyjnego i najwyższej jakości produktów od Villeroy & Boch. Przestronne, przeszklone pomieszczenia, wyposażone w niezwykle eleganckie w swej prostocie umywalki, wanny i meble łazienkowe, oferują spokój i niezapomniane widoki.