Agencja Konkret PR w marcu 2019 roku rozpoczęła współpracę z Fundacją Cukierkowo działającą na rzecz dzieci i młodzieży z cukrzycą.
Agencja odpowiada za wsparcie kluczowych projektów Fundacji, w tym pierwszego
w Warszawie Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Cukierkowo stworzonego z myślą
o wszystkich dzieciach, także tych, które wymagają specjalistycznej opieki ze względu na cukrzycę typu 1., alergie i nietolerancje pokarmowe, otyłość, niepełnosprawności ruchowe i inne.
Misją powstałego przedszkola jest integracja dzieci zdrowych, z tymi, którym z uwagi na różne niepełnosprawności grozi wykluczenie. Jako jedyna placówka przedszkolna w Warszawie, „Cukierkowo” zapewnia też swoim podopiecznym stałą, wykwalifikowaną opiekę diabetologiczną.
Konkret PR wspiera Fundację w relacjach z mediami, planowaniu i realizacji wydarzeń specjalnych oraz w kontaktach z podmiotami współpracującymi z Fundacją. Działania podjęte przez agencję Konkret PR mają również na celu edukację na temat cukrzycy typu 1, odpowiedniej diagnostyki, profilaktyki i opieki nad diabetykami, w tym szczególnie dziećmi w wieku przedszkolnym.
Konkret PR świadczy usługi z zakresu media relations, social mediów, komunikacji wewnętrznej, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, organizacji wydarzeń specjalnych i eventów oraz projektów społecznej odpowiedzialności biznesu.
Fundacja dla dzieci i młodzieży z cukrzycą „Cukierkowo”
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Cukierkowo to projekt autorstwa Fundacji dla dzieci
i młodzieży z cukrzycą „Cukierkowo”, założonej m. in. przez Ewę Urbańską, mamę Adama, u którego w wieku 11 lat zdiagnozowano cukrzycę typu 1. Fundacja otrzymała patronat Polskiego Towarzystwo Diabetologicznego, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej informacji na temat Fundacji jest dostępnych na stronie www.cukierkowo.waw.pl.
Cukrzyca typu 1. to nieuleczalna, przewlekła choroba autoimmunologiczna, w wyniku której ludzki organizm nie produkuje insuliny – hormonu niezbędnego do życia.  Organizm dzieci chorych na cukrzycę nie przyswaja glukozy do komórek w wyniku czego rośnie jej ilość we krwi. Nieleczonym chorym grożą komplikacje i prowadzące do śmierci powikłania. Szacuje się, że Polsce na cukrzycę typu 1. choruje nawet ponad 20  tys. dzieci, a liczba ta cały czas rośnie.  Dzieci dotknięte cukrzycą typu 1. wymagają stałego, regularnego mierzenia poziomu cukru we krwi, podawania insuliny w odpowiednich dawkach oraz przestrzegania odpowiednich zaleceń dietetycznych.  Poza tymi warunkami, koniecznymi do kontroli choroby, dziecko dotknięte cukrzycą typu 1. powinno i może funkcjonować bez żadnych ograniczeń, w stymulującym prawidłowy rozwój środowisku rówieśniczym.