Niclas Mårtensson nowym dyrektorem zarządzającym koncernu Stena Line


28 września 2016 r. nowym dyrektorem zarządzającym koncernu Stena Line został Niclas Mårtensson, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora spółki. Ustępujący szef Stena Line Carl-Johan Hagman będzie pełnił funkcję prezesa zarządu Stena Line i dyrektora ds. żeglugi w grupie Stena AB.
Niclas Mårtensson od ponad 10 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w Stena Line. Mårtensson pełnił m.in. funkcję dyrektora operacyjnego
i zastępcy dyrektora zarządzającego Stena Line. Wcześniej przez kilka lat piastował także funkcję dyrektora linii promowej Gdynia-Karlskrona (Polska-południowa Szwecja).
– Ta nominacja to naturalny krok w procesie rozwoju spółki. Cieszymy się, że udało nam się wyłonić nowego dyrektora zarządzającego spośród pracowników. Niclas Mårtensson zna firmę od podszewki i będzie w stanie skupić się na realizowaniu naszej strategii – powiedział Carl-Johan Hagman, ustępujący szef Stena Line.
– Cieszę się na podjęcie tego interesującego zadania, jakim jest nasza podróż w kierunku stworzenia przedsiębiorstwa o zrównoważonym i cyfrowym rozwoju, którego nadrzędną wartością jest zadowolenie klientów. Popyt na nasze usługi transportowe, zarówno pasażerskie jak i frachtowe, stale rośnie i podlega ciągłym zmianom. Stena Line dzięki rozbudowanej sieci połączeń w Europie ma silną pozycję na rynku i jest w stanie odpowiedzieć na jego wymagania w sposób zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju – powiedział Niclas Mårtensson.

Pobierz