Panattoni Europe drugi rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu Top Property Developers magazynu PropertyEU. W latach 2015-2017 firma dostarczyła ponad 3,8 mln m kw. powierzchni magazynowej.
Panattoni Europe umacnia się na pozycji lidera. Europejski oddział Panattoni Development Company, światowego dostawcy powierzchni przemysłowych, ponownie został uznany za największego dewelopera w Europie, w rankingu magazynu PropertyEU. Corocznie na łamach tego paneuropejskiego źródła informacji dla profesjonalistów branży nieruchomości komercyjnych publikowana jest klasyfikacja 10 największych deweloperów. Powstaje ona w oparciu o ilość dostarczonej na rynek powierzchni, a tegoroczne zestawienie obejmowało lata 2015-2017. Tytuł Top Property Developer przyznany został Panattoni Europe! W ciągu ostatnich trzech lat firma zrealizowała w Polsce, w Czechach i w Niemczech 117 projektów o łącznej powierzchni 3 834 562 m kw., co stanowi 41 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego zestawienia za lata 2014-2016.
Fenomenalne wyniki Panattoni Europe komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe: „Realizowane przez nas kontrakty opiewają na coraz większe wolumeny w porównaniu do poprzednich lat. Dodatkowo, zwiększeniu istniejących zasobów magazynowych sprzyja rozwój branży e-commerce, która potrzebuje więcej powierzchni niż tradycyjna sprzedaż. My jako deweloper odpowiadamy na potrzeby rynku dostarczając zaawansowane obiekty dostosowane do zapotrzebowani naszych klientów” i dodaje „Ponowne zajęcie pierwszego miejsca w rankingu Top Property Developers magazynu PropertyEU pokazuje, że Panattoni Europe umacnia swoją pozycję na rynku europejskim, o czym świadczą intensywne działania w Czechach i w Niemczech, a także nasze otwarcie na rynki Wielkiej Brytanii.
Panattoni Europe nie spoczywa na laurach. Dotychczas główną osią działań firmy były obiekty magazynowe – w tym dedykowane branży e-commerce – i produkcyjne powstające w formule BTS, a także własne centra logistyczne. W maju br. Panattoni Europe zapowiedział inwestycje o wartości w 1,2 miliarda euro w projekty City Logistics – magazyny zlokalizowane w granicach miast dedykowane tzw. „ostatniej mili”. Już teraz w Polsce, firma realizuje cztery parki o wartości 65 mln euro, a w ciągu najbliższych 3 lat deweloper będzie rozszerzał swoje inwestycje w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Czechach. Jak zapowiada Robert Dobrzycki „Rozszerzenie oferty o obiekty zlokalizowane w granicach miast w Niemczech, w Wielkiej Brytanii i w Czechach planujemy na przełom 2018/2019 roku”.
Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni logistycznych i przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie od 2005 roku gdzie wybudował już ponad 6 milionów m kw. nowoczesnej powierzchni logistycznej i przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa takze struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, Arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros czy Tesco. Panattoni Europe prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Niemczech i w Rumunii.
RAPORT SPECJALNY DO POBRANIA