Panattoni Europe zdobył 3 nagrody w czeskiej odsłonie CIJ Awards


Przedstawiciele Panattoni Europe hojnie obdarowani nagrodam podczas gali prestiżowego konkursu CIJ Real Estate w następujących kategoriach: Best Warehouse Development of the Year, Best of the Best Commercial Developer of the Year, Best Warehouse Lease of the Year, a także Leadership of the Year. Ta 16. edycja konkursu jak dotąd była najbardziej udaną dla dewelopera, a jej ceremonia odbyła się w praskim hotelu Marriott.
Panattoni Europe zdobył trzy nagrody w kategoriach: Najlepsza Realizacja Magazynowa Roku (Best Warehouse Development of the Year) i Najlepszy z Najlepszych Deweloper Komercyjny Roku (Best of the Best Commercial Developer of the Year) za budowę Panattoni Park Cheb; Najlepsza Magazynowa Umowa Najmu Roku (Best Warehouse Lease of the Year) za centrum logistyczno-dystrybucyjne dla Tchibo, a także Przywódca Roku (Leadership of the Year) w uznaniu dla kompetencji menadżerskich Pavla Sovički, Dyrektora Zarządzającego na Czechy i Słowację.
Budowa centrum dystrybucyjnego dla Tchibo w ramach kompleksu Panattoni Park Cheb rozpoczęła się w maju tego roku. Po ukończeniu drugiego etapu budowy do dyspozycji najemców będzie ponad 70 000 m kw powierzchni. Na terenie parku przemysłowego stoją już dwa budynki: jeden z nich jest wykorzystywany przez firmę DHL, globalnego lidera na rynku usług logistycznych, zaś drugi zajmuje Grupa BWI, chiński producent tłumików samochodowych. Inwestycja ta otrzymała już wyróżnienie w tegorocznej edycji Best of Realty – jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w branży nieruchomości w Czechach.
„Rok temu zdobyliśmy dwie nagrody w konkursie CIJ Awards Europe w związku z realizacją inwestycji dla koncernu Amazon. W tym roku są to trzy nagrody, z czego dwie za inwestycje w parku przemysłowym w Chebie. Potwierdza się, że lokalizacja ma kluczowe znaczenie dla firm międzynarodowych stających przed decyzją o budowie nowego magazynu czy zakładu produkcyjnego. Sukces w konkursie CIJ Awards zawdzięczamy również miastu Cheb” powiedział Pavel Sovička, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe na Czechy i Słowację.
Firma została uhonorowana podczas pierwszej edycji Galerii Sław CIJ Awards Europe, w której wzięli udział wszyscy zwycięzcy z 2015 roku z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Panattoni Europe zdominował dwie kategorie i wraz ze zwycięzcami z innych kategorii wszedł do nowej Galerii Sław CIJ Awards Europe.