Pościel hotelowa może być inwestycją na długie lata


Goście hotelowi przekraczając próg pokoju w pierwszej kolejności zwracają uwagę na jakość i wygląd posłania. Odpowiednie tkaniny to gwarancja wysokiej wytrzymałości i jakości pościeli hotelowej, którą klienci z pewnością docenią.
Pościel hotelowa jest pościelą przemysłową, dlatego musi spełniać wysokie wymagania wytrzymałościowe i estetyczne. Specyfikacja potrzeb klientów definiuje znacznie wyższe oczekiwania od pościeli hotelowej, niż w przypadku jej przeznaczenia do prywatnego użytku. Jej wytrzymałość powinna być nieporównywalnie większa chociażby z powodu znacznie częstszego procesu konserwacji. Dlatego materiał, z którego została wykonana kołdra i poduszka hotelowa powinien być wytrzymały.
W 2015 roku zostały przeprowadzone badania,  dotyczące stopnia czystości hoteli w różnych państwach. Polskie hotele uważane są za jedne z najczystszych w Europie, zajmując w rankingu czwarte miejsce. Najlepiej zostały ocenione hotele słowackie, bułgarskie oraz szwajcarskie.  Okazało się również, że wygląd pościeli to pierwszy czynnik poddawany ocenie w momencie przybycia do pokoju hotelowego. Warto więc dbać o wystrój pokoju hotelowego i regularnie dokonywać przeglądu kompletów pościelowych. W przypadku konieczności wymiany kołder i poduszek na nowe, najlepiej pamiętać o kilku elementach, aby zakup okazał się inwestycją na długie lata.
„Najlepszym materiałem dla tekstyliów sypialnianych w przemyśle hotelarskim będzie poliester. Włóka poliestrowe cechują się dużą wytrzymałością i termoplastycznością, dlatego szybko schną, są odporne na ścieranie i łatwe w konserwacji. Co więcej, na poliestrze możliwe jest wykonanie druku sublimacyjnego, który pozwala na umieszczenie najbardziej skomplikowanego loga firmy przy niskich kosztach” – komentuje Beata Przybylak z firmy Wendre.
Cechą charakterystyczną dla pościeli hotelowej jest odpowiednia gramatura tkaniny. Większa ilość puchu w poduszce lub kołdrze oznacza lepszy komfort dla gości. Najodpowiedniejsza będzie gramatura około 200 g/m², która zapewni odpowiednią miękkość kołder i poduszek, a także ochroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dla porównania gramatura tkaniny przeznaczonej do użytkowania domowego to około 125 g/m².
Podczas zakupu pościeli hotelowej warto jest zwrócić uwagę na możliwość mechanicznego prania. Kołdry i poduszki przeznaczone do użytkowania w segmencie hotelowym powinny być odporne na procedury dezynfekcyjne oraz częste pranie przemysłowe w temperaturze 90°C.
– „Wendre w swojej ofercie dla branży hotelarskiej posiada kołdrę Secure Sleep Mono Quilt oraz poduszkę Secure Sleep Pillow, które są odporne na mechacenie poszewki i brylowanie wypełnienia. Można je prać w temperaturze 90°C bez obaw o utratę miękkości i sprężystości. Supermocne poszycie poliester Trevira 200 g/m² gwarantuje najwyższą trwałość i jakość. Ponadto produkty z linii Secure Sleep wypełnione są ognioodpornymi włóknami poliestrowymi. Spełniają one normy klasyfikacji ogniowej wyrobów sypialnianych SL-1 Standard SFS-EN ISO 12952. Dzięki temu kołdry i poduszki z linii Secure Sleep są bardzo wytrzymałe, bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu nawet przez kilka lat– wyjaśnia Beata Przybylak z firmy Wendre.
Parametr, na który powinno się również zwracać uwagę podczas wyboru pościeli hotelowej to odpowiedni rozmiar. Wielkość poduszki jest całkowicie dowolna i uwarunkowana prywatnymi zależnościami. Przez długi czas najchętniej kupowane były poduszki w rozmiarze 70×80 cm. Od pewnego czasu pojawił się nowy trend dekorowania łóżek większą ilością poduszek, przez co zainteresowaniem cieszą się także te o innych wymiarach, jak 40×60 cm, 50×60 cm czy 50×70 cm. W przypadku kołdry, na pojedyncze łóżko najczęstszym rozwiązaniem jest rozmiar 135×200 cm.
„Pościel hotelowa ma ogromne znaczenie. Troska o komfortowy sen klientów sprawi, że jeśli ponownie będą w pobliżu, z pewnością skorzystają z Twojego hotelu” – dodaje Beata Przybylak z firmy Wendre.
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.