Zdrowy i bezpieczny sen Twojego maluszka


Sen to jedna z najistotniejszych potrzeb dziecka, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej pościeli. Dziecięca kołdra i poduszka powinny być miękkie i  odpowiednio ciepłe. Na co zwrócić uwagę, aby zapewnić zdrowy i bezpieczny sen swojemu dziecku?

Przy wyborze kołdry i poduszki dla swojego dziecka, najlepiej wybrać produkty wykonane z tkanin barierowych oraz wypełnione włóknami, które zapobiegają namnażaniu się bakterii. Warto również kierować się atestami i certyfikatami, to one świadczą o jej jakości.

W trosce o zdrowy i bezpieczny rozwój niemowląt firma Wendre zaprojektowała dwa komplety pościeli przeznaczone dla dzieci od 10 miesiąca do 3 roku życia. W ofercie znalazły się: komplet dziecięcy – kołdra i poduszka BULLERBYN COTTON, którego poszycie wykonane jest ze 100%, przewiewnej bawełny oraz komplet dziecięcy  – kołdra i poduszka BULLERBYN  MICROFIBER z poszyciem wykonanym z delikatnej i przyjemnej w dotyku mikrofibry. Poduszka wchodząca w skład kompletu posiada specjalne przeszycia, które kształtują ją w taki sposób, aby główka dziecka w trakcie snu utrzymywała się w odpowiedniej pozycji.

Materiały, których użyto w produkcji są przyjemne w dotyku, nie wywołują podrażnień i uczuleń, a ich właściwości pozwalają na swobodny przepływ powietrza pomiędzy skórą dziecka a otoczeniem. Wypełnienie kołder i poduszek silikonowym włóknem poliestrowym HCS sprawia, że są one niezwykle lekkie, miękkie, sprężyste i odporne na zniekształcenia.

-„Kołdra i poduszka dla dziecka z linii BULLERBYN marki Wendre jest wyborem medycznym, który pozwoli na spokojny i bezpieczny sen dziecka. Gwarantują to: pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka oraz certyfikat jakości OEKO-TEX® Standard 100, który potwierdza, że produkt został przebadany na obecność ponad 100 substancji szczególnie niebezpiecznych dla zdrowia dziecka i w swoim składzie nie posiada żadnej z nich” – tłumaczy Beata Przybylak ekspert firmy Wendre.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, bez obaw można je prać
w domowej pralce automatycznej w temperaturze 60°C. Wysoka temperatura pozwoli pozbyć się z pościeli wszelkich nieproszonych gości, takich jak roztocze kurzu domowego, i nie wpłynie negatywnie na wypełnienie.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.