Stena Line wita nową maskotkę - Morświna Happy


Już tego lata, na pokładach promów Stena Line w całej Europie, na podróżujące dzieci będzie czekać nowa maskotka! Będzie to Morświn Happy – główny bohater najnowszego programu atrakcji dla dzieci „Happy at Sea”. Maskotka z magiczną płetwą to kolejna postać, która kontynuuje długą tradycję obecności na pokładach statków Stena Line bardzo popularnych dziecięcych bohaterów.
 
Od dawna wiadomo, jak ważne jest sprawianie radości najmłodszym podczas podróży. Już w 1969 r. to właśnie znana wszystkim dzieciom Pipi Langstrumpt została matką chrzestną Stena Danica, pierwszego statku Stena Line na trasie pomiędzy Szwecją a Danią. Od tego momentu, na pokładach promów Stena Line w całej Europie kolejni popularni bohaterowie dostarczali radości dzieciom oraz całym rodzinom.
 
Już pod koniec czerwca na statki Stena Line zawita nowy program atrakcji dla podróżujących dzieci. Głównym bohaterem nowego programu jest morświn, ssak wodny spokrewniony z delfinami i wielorybami. Morświny osiągają około 2 m długości i występują w Bałtyku i innych morzach Europy, po których kursują statki Stena Line. Poruszają się dzięki płetwie ogonowej – jak inne delfiny. Morświn Happy dzięki swojej magicznej płetwie roznosi wokół siebie radość, którą symbolizują jasne, lśniące gwiazdy na jego ogonie. Happy dzieli się radością – uwielbia tańczyć, śpiewać oraz przytulać maluchy. A to nie wszystko! Poprzez zabawę przybliża najmłodszym wiedzę o świecie morza – o jego faunie i florze.
 
Historia Morświna Happy
Morświn Happy mieszka w swoim kolorowym, pełnym szczęścia, podwodnym świecie – Krainie Radości. Kiedy krab Król Cezar, który nie lubi muzyki i radości, rzuca zły czar, świat Happy staje się ciemny, szary i milczący. Ale pewnego dnia z daleka słychać piękne dźwięki. To głosy dzieci, które grają, śpiewają i tańczą na pokładzie statku Stena Line. Kiedy Happy próbuje do nich dołączyć, zostaje przechwycony w sieci kraba Króla Cezara. Jednak z pomocą marynarzy ze statku Stena Line, Morświn Happy zostaje uwolniony. Wraca do Krainy Radości, aby roznosić szczęście swoją magiczną  płetwą, śpiewać i tańczyć. Wraz ze swoimi morskimi przyjaciółmi zmienia ponownie Krainę Radości w pełne szczęścia, kolorowe miejsce. Od tamtej pory Morświn Happy często wchodzi na pokład statków Stena Line, aby odwiedzić znajomych marynarzy i poznawać dzieci.
 
By dowiedzieć się jak wyruszyć w niezapomnianą, pełną radości podróż statkami Stena Line wraz z Morświnem Happy i jego przyjaciółmi oraz zdobyć więcej informacji na temat programu HAPPY AT SEA warto odwiedzić stronę armatora: www.stenaline.pl