Wyobraźmy sobie następującą sytuację: w chłodny, zimowy wieczór wracamy do ciepłego, przytulnego domu. Zdejmujemy wierzchnie okrycia, nastawiamy czajnik na herbatę. Oczami wyobraźni widzimy siebie w relaksującej kąpieli lub pod gorącym prysznicem. Kierujemy się do łazienki, szybko zrzucamy z siebie ubrania i wchodzimy do emaliowanej wanny lub brodzika. I tu następuje zderzenie marzeń z rzeczywistością, czyli dobrze znany każdemu z nas chłód gładkiej powierzchni pod stopami. Ale jest na to sposób: to wanny i brodziki z Quarylu® od Villeroy & Boch.
Jeszcze kilka lat temu, gdy kupowaliśmy wannę czy brodzik do łazienki, mieliśmy mocno ograniczony wybór, zarówno jeśli chodzi o tworzywo, jak i kształt. Wszystko zmienił Villeroy & Boch i jego innowacyjny materiał, czyli Quaryl®.
Quaryl® to połączenie skały kwarcytowej i żywic akrylowych, które razem tworzą materiał o wyjątkowych właściwościach. Mieszanka jest wyjątkowo wytrzymała, odporna na odpryski i zarysowania, twarda jak kryształ i bardzo plastyczna podczas formowania. Co więcej, Quaryl® bardzo łatwo utrzymać w czystości. I – co najważniejsze z punktu widzenia użytkownika – tworzywo jest bardzo przyjemne w dotyku i pomaga utrzymać ciepło wody.
Długa kąpiel w wannie. Prostokątne i owalne, wolnostojące i narożne, okrągłe i o specjalnym kształcie – Villeroy & Boch oferuje wanny, które będą pasowały do każdej łazienki. Miłośnikom prostoty przypadnie do gustu model Squaro Edge 12 dostępny w ponad 200 harmonijnie skomponowanych kolorach obudowy. Z kolei Finion w wersji wolnostojącej stanie się ulubionym przedmiotem łazienkowych „gadżeciarzy” – wanna może zostać wyposażona w sterowane pilotem oświetlenie. Wielbiciele klasyki powinni zakupić owalną Aveo New Generation, która wzornictwem nawiązuje do klasycznych przedstawicielek gatunku. Zaś narożny okrągły LuXXus, jak sama nazwa wskazuje, jest synonimem luksusu i relaksu. Duża – bo o wymiarach 1450×1450 – wanna, może być wyposażona nie tylko w system hydromasażu, ale i innowacyjny system nagłaśniający ViSound firmy Villeroy & Boch. Dzięki niemu zrelaksujesz się podwójnie, bo odprężającą ciepłą kąpiel można połączyć z terapeutycznymi właściwościami muzyki. ViSound składa się z czterech przetworników dźwięku, które wannę zamieniają w… głośnik – brzmienie rozchodzi się w wannie jak w komorze rezonansowej.
Szybki, gorący prysznic
Brodziki z Quarylu® to nieskończona liczba możliwości dowolnego zaaranżowania przestrzeni łazienkowej, niezależnie od jej wielkości. Dostępne w różnych rozmiarach i nawet pięciu wersjach kolorystycznych będą pasowały do każdego wnętrza. Brodziki z kolekcji Squaro i Squaro Infinity to piękno i elegancja prostoty; z kolei Futurion uwodzi funkcjonalnością. Wszystkie brodziki charakteryzują się wysoką przepustowością odpływu, a dzięki zastosowaniu Quarylu® chronią przed poślizgiem i upadkiem.
Niezależnie od tego, czy w wymarzonej łazience znajdzie się wanna czy brodzik, wszystkie produkty od Villeroy & Boch wykonane z Quarylu® doskonale spełnią swoją rolę. Zaawansowane technologicznie tworzywo pozwoli na ich użytkowanie przez długi czas, chroniąc je przed uszkodzeniem, a także zapewniając użytkownikom najwyższy komfort.